POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Uczniowie krakowskich szkół podstawowych gotowi na bezpieczne wakacje!
« start     25/06/2019
Zabawy, gry zespołowe, konkursy oraz spotkania ze służbami ratowniczymi i mundurowymi. Tak upłynął 17 i 18 czerwca przy Hali 100-lecia Cracovii, gdzie odbyło się wydarzenie „Bezpieczne Wakacje”. W imprezie wzięło udział ponad 650 uczniów krakowskich szkół podstawowych. Partnerami wydarzenia była firma Wawel i Miasto Kraków.

Atrakcje, nowe doświadczenia, wyjątkowe emocje, a także spora dawka wiedzy o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji – tak w skrócie można opisać “Bezpieczne Wakacje”. Oba dni imprezy zostały uroczyście rozpoczęte przez przedstawicieli Miasta Krakowa, którzy życzyli dzieciom udanego lata, ale i uważności w czasie wolnym od zajęć. Najmłodsi wzięli udział w inspirującym konkursie plastycznym, a na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych poznali ciekawostki przyrodnicze. Policjanci, strażacy i ratownicy przekazali im wartościową wiedzę w formie zabawy. Można było poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, zgłaszania zagrożenia czy bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Miejsce eventu zostało podzielone na kilka stref tematycznych, jedna z nich integrowała dzieci ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami.
– Żeby zamówić coś do jedzenia, trzeba było nauczyć się słów w języku migowym. Już wiem, jak pokazać “proszę” i “dziękuję”. Był też tor przeszkód do pokonania na wózku inwalidzkim, to wcale nie jest takie proste, jak się wydawało – mówił Maciek, uczeń jednej ze szkół podstawowych, uczestnik “Bezpiecznych Wakacji”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się specjalny bieg charytatywny Wawel School Run, którego partnerem była marka Wawel. Biorąc udział w biegu, uczniowie mieli możliwość wsparcia szczytnego celu. Za pokonanie wyznaczonej trasy określoną ilość razy, firma Wawel postanowiła przekazać środki na rehabilitację 10-letniego Oskara, beneficjenta Fundacji Poland Business Run, który w wyniku wady wrodzonej przeszedł amputację nogi.
– Najwaleczniejsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 114, której uczniowie pokonali ponad 260 okrążeń biegu, ale i z innych placówek nie brakowało chętnych. Cieszymy się, że dzieci tak ochoczo wzięły udział w zawodach, poprzez które okazały wsparcie swojemu rówieśnikowi z niepełnosprawnością ruchową – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, pomysłodawcy wydarzenia.
Bieg w szczytnym celu miał za zadanie budować wśród dzieci przekonanie, że pomagać może każdy.

– Cieszymy się, że zainteresowanie wydarzeniem było tak duże. Wzięło w nim udział aż 650 uczestników – mówi Sylwia Warnecka, CSR menedżer w Wawel SA, wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”. – Nasz udział w evencie nie był przypadkowy, bowiem już od lat Wawel aktywnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Naszą ideą jest inspirowanie do czynienia dobra już od najmłodszych lat, a także pokazywanie, że dobro zaczyna się od małych, drobnych gestów. Cieszymy się także, że w charytatywnym biegu udział wzięli też podopieczni świetlic środowiskowych, których pod opieką ma Fundacja „Wawel z Rodziną”. To był wyjątkowy czas – dodaje.

Na wszystkich biorących uczestników czekały słodycze Wawel, upominki i drobne nagrody od partnerów akcji. Organizatorem wydarzenia byli: Fundacja Poland Business Run, Miasto Kraków i marka Wawel.
  

 
miejsce wydarzenia:
Kraków
 

ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Wielkie święto branży beauty – 40. Kongres i Targi LNE już za nami!


Czwarta, rekordowa edycja Open Eyes Economy Summit w Krakowie


Dzień pełen emocji za nami – Turniej Siatkówki HPlay Volleyball w Wieliczce i wizyta Wawel Truck


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa!


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa!


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa!


Uczniowie krakowskich szkół podstawowych gotowi na bezpieczne wakacje!


Chcą zarabiać więcej? Raport z ankiety Student Pracuje w Krakowie


Światowy Rekord Guinnessa w jednoczesnym otwieraniu słodyczy – marka Wawel ustanawia nowy wynik


Monika Mrozowska zdradziła sekrety zdrowej kuchni – podsumowanie spotkania w Serenadzie


Finał Fabryki Pisanek w Serenadzie już za nami!39. Kongres i Targi LNE – patrzymy szerzej, szukamy głębiej, inspirujemy bardziej…

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją