POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online NOWOŚĆ
 
 
05-03-2020     - 13-03-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Spotkanie z Fundacją Greenpeace i WWF w krakowskich Nowych Czyżynach
ZAPRASZA
Centrum Nowe Czyżyny
ul. Medweckiego 2
31-870 Kraków
Tel. 12 297 30 12
http://www.centrum-czyzyny.pl
miejsce:
Nowe Czyżyny w Krakowie, ul. Medweckiego 2
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wydarzenia inne
W krakowskim Centrum Nowe Czyżyny dowiesz się, jak chronić środowisko i pomóc zagrożonym gatunkom

Jak zadbać o środowisko, ratować oceany i pomóc zagrożonym gatunkom? Tego w najbliższych dniach mogą się dowiedzieć mieszkańcy Krakowa odwiedzając stoiska Fundacji WWF oraz Greenpeace w Nowych Czyżynach. Przedstawiciele obu organizacji będą dyżurować w centrum do kolejno 7 i 13 marca.

Jeśli kochamy zwierzęta i troszczymy się o środowisko naturalne, warto zajrzeć do centrum handlowego Nowe Czyżyny. Aktualnie można tu odwiedzić stoiska edukacyjne Fundacji Greenpeace, która działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz WWF, która już od 1961 roku działa na rzecz ochrony zagrożonych gatunków.

Mieszkańcy będą mogli spotkać się z przedstawicielami obu organizacji, porozmawiać o tym, jak zadbać o kondycję planety oraz jak sami mogą zaangażować się w podejmowane przez nich działania. A konkretnie?

Przy stoisku Fundacji Greenpeace będzie można dowiedzieć się więcej o dramatycznej sytuacji Puszczy Białowieskiej czy Arktyki, które są domem dla wielu gatunków zwierząt m.in. żubrów, roślin i grzybów, a także niedźwiedzi polarnych, sów śnieżnych, lisów arktycznych czy żyjącego tylko na Arktyce – wieloryba grenlandzkiego. Poza tym dostępne będą tu informacje o masowym ginięciu pszczelich populacji, które odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie.

Natomiast podczas spotkania z przedstawicielami WWF będzie można dowiedzieć się, które z gatunków wymagają szczególnej ochrony, jakie zagrożenia na nie czyhają oraz w jaki sposób możemy sprawić, że zwierzęta takie jak ryś, niedźwiedź czy wilk będą znać również następne pokolenia.

Co ważne, przy stoiskach mieszkańcy będą mogli również zapoznać się z rozwiązaniami tych problemów i dowiedzieć się, jak sami mogą pomóc w ratowaniu przyrody, m.in. jak skutecznie chronić Puszczę Białowieską, jakie działania można podjąć, by ocalić Arktykę oraz jak ratować pszczoły i dzikie zapylacze, np. poprzez własnoręczne budowanie hotelików dla tych owadów. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, m.in. quizów z nagrodami.

- Temat ochrony zagrożonych gatunków oraz środowiska jest nam szczególnie bliski. Przykładem jest tu choćby roślinność przyjazna pszczołom i ptakom, którą posadziliśmy wokół centrum. Dodatkowo, poprzez tego typu akcje edukacyjne chcemy uświadamiać klientów na temat dramatycznej sytuacji zwierząt i przyrody, a także edukować, jak poprzez codzienne wybory możemy wpłynąć na ich los. Temat ten nie dotyczy tylko ekologów, ale każdego z nas - mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka marketingu Nowych Czyżyn.

Stoisko edukacyjne WWF w Centrum Nowe Czyżyny jest dostępne dla mieszkańców do 7 marca, natomiast stoisko Greenpeace będzie można odwiedzić w dniach 2-13 marca.

https://www.nowe-czyzyny.pl/aktualnosci/spotkanie-z-wwf-polska/
https://www.nowe-czyzyny.pl/aktualnosci/dowiedz-sie-jak-chronic-przyrode/
Miejsce:
Nowe Czyżyny w Krakowie, ul. Medweckiego 2
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury